Sport

Green pezullohet për një ndeshje pasi shkeli mbi Sabonis-in


E kaluara e Draymond Green duket se e ka përndjekur atë pasi NBA e ka suspenduar sulmuesin e Golden State Warriors për një ndeshje, që do të thotë se ai do të duhet të qëndrojë jashtë ndeshjes së tretë të serisë së tyre të play-off kundër Sacramento Kings, pasi ai shkeli Domantas Sabonis gjatë lojës së dytë, duke u thirrur për një faull flagrant 2 dhe duke u përjashtuar nga ndeshja në çerekun e katërt.

NBA përmendi historinë e gjatë të veprimeve josportive të Green si pjesë e arsyes pse ata i dhanë atij pezullimin e një loje.

Draymond tha pas ndeshjes se ai mund të shkelë deri këtu vetëm kur dikush po e tërheq këmbën.

“Më kanë kapur këmbën — herën e dytë brenda dy netëve — dhe gjyqtari vetëm po shikon. Unë duhet të ul këmbën time diku dhe nuk jam personi më fleksibël, kështu që nuk po zgjatet aq larg”, u përpoq të shpjegojë Green.

E gjithë kjo vjen pasi gjatë ditëve të fundit të kampit stërvitor, Draymond Green goditi me grusht shokun e tij të skuadrës Jordan Poole.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore