Aplikacione

Google po feston ditëlindjen e 10-të të Play Store


Nëse keni një nga telefonat Android ose tabletët Android, atëherë keni hasur në Play Store, mënyra kryesore për të shkarkuar aplikacionet dhe lojërat më të mira Android.

Tani, Google po feston ditëlindjen e 10-të të Play Store duke prezantuar disa veçori të reja.

“Një dekadë më vonë, më shumë se 2.5 miliardë njerëz në mbi 190 vende përdorin Google Play çdo muaj për të zbuluar aplikacione dhe lojëra”, thotë Google. “Dhe më shumë se 2 milionë zhvillues”.

Google njoftuar disa gjëra të reja interesante gjatë përvjetorit. E para është një logo e re, të cilën mund ta shihni më poshtë. Trekëndëshi tani ka kënde më të rrumbullakosura dhe ngjyrat janë më të gjalla.

“Për të përfunduar këtë dekadë, ne po prezantojmë një logo të re që pasqyron më mirë Google dhe përputhet me markën”, thotë kompania.

Për më tepër, Google po u ofron gjithashtu anëtarëve të Play Points, nga të cilët janë rreth 100 milionë, një rritje 10 herë në gjithçka që blejnë duke aktivizuar një përforcues pikësh. Është një marrëveshje mjaft e ëmbël.

Nëse jeni  përdorues i rregullt i “Play Store” ose e ke tashmë anëtarësimin, sigurohu që ta përdorësh mirë këtë përfitim për aq kohë sa zgjat.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore