Familja

Gjërat që gratë i urrejnë, burrat i duan!


Ka shumë gjëra që nuk u pëlqejnë burrave te gratë, por kjo nuk është vetëm e njëanshme. Edhe gratë nuk pëlqejnë shumë gjëra te burrat.

Të gjithë kemi pëlqimet dhe mospëlqimet tona. Ka disa gjëra që mund t’ju pëlqejnë, por partneri juaj do t’i urrejë. Por, vështirë të na pëlqejë të ndryshojmë veten për shkak të kësaj.

Kështu, ka pak ndryshime që fillojnë të ndërtohen për shkak të këtyre pëlqimeve dhe mospëlqimeve. Për shembull, një burrë urren të shohë gratë duke bërë thashetheme. Në mënyrë të ngjashme, gratë i urrejnë burrat që janë të papastër ose dembelë.

Pra, nëse doni të dini gjëra që gratë i urrejnë për burrat, këtu është lista. Kjo listë ka gjëra të përgjithshme që janë të zbatueshme për shumicën e burrave.

Disa gjëra që gratë i urrejnë, por burrat i duan.

Mbajtja e shtëpisë rrëmujë

Kjo është një nga gjërat më të këqija që gratë urrejnë, por burrat e duan! Burrat nuk u pëlqen të pastrojnë dhomën e tyre vetëm, mbi të gjitha shpërndajnë rrobat, çorapet, ushqimin dhe sendet e tjera nëpër të. Gratë shpesh përfundojnë duke luftuar me burrat e tyre për çështje.

Qëndrimi i papastër

Mosrruajtja e mjekrës për më shumë se një javë është një nga gjërat që gratë e urrejnë. Burrat ndihen dembelë të rruhen ose të lajnë flokët çdo ditë. Veshja e të njëjtave gjëra dhe këmishave të vjetra është diçka që burrat e duan, por gratë urrejnë më shumë.

E fjetura si foshnjë

Burrat duan të bëjnë një gjumë të qetë. Ata as nuk e kuptojnë nëse ju uleni pranë tyre tërë natën. Gratë nga ana tjetër janë më të ndërgjegjshme. Të flesh nuk është diçka që mund ta urresh. Por, të flesh gjithë ditën në një fundjavë është padyshim diçka që gratë do ta urrenin, por burrat thjesht e duan atë! Pritja e një kohe cilësore me partnerin tuaj gjatë fundjavave është normale për gratë. Sidoqoftë, të flesh tërë ditën dhe të jesh i kobshëm prish gjithçka.

Të qenit jo-romantik

Po! Kjo është një tjetër gjë që gratë e urrejnë tek burrat. Burrat e duan të qenit jo-romantik pasi rrit egon e tyre. Gratë mund të shprehen, por shumica e burrave nuk u pëlqen të shprehin ndjenjat e tyre. Ata marrin muaj ose vite për të thënë përsëri “Të dua”!

Shikimi i lojërave video

Shumica e çifteve zihen sepse burrat e tyre i duan lojërat me video. Të luash lojëra për të kaluar pushimet e fundjavës është ajo që burrat do të duan të bëjnë. Por, kjo është një gjë tjetër që gratë e urrejnë tek burrat.

Këto janë disa gjëra që gratë i urrejnë, por burrat i duan. Mund të ketë edhe më tëpër gjëra që ju i urreni. A jeni dakord?

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore