Lajme

Gazetarja e BBC-së si një profesioniste trajton një problem teknik televiziv


Një gazetare e BBC-së ka fituar lëvdata për qetësinë e saj nën presion pas një defekti televiziv e la transmetuesin në një situatë potencialisht të sikletshme.

Lukwesa Burak ishte duke moderuar BBC News kur e ashtuquajtura “opt-out” la përshtypjen se e zhgënjeu atë.

Në një klip të shpërndarë gjerësisht në Twitter, Burak përfundoi një segment të programit dhe tha “në të gjithë botën dhe në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, ky  është BBC News”.

Gajdat u shfaqën në ekran për një kohë të shkurtër, përpara se Burak të shihej duke ngritur duart lart. Ajo e kupton shumë shpejt se kamera është ende duke u xhiruar dhe jep një vështrim mosbesimi (për ta thënë butë).

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

  • BBC

  • Lajmet kryesore