• Gaza/ Shkatërrohet ndërtesa ku ndodheshin zyrat e Associated Press dhe Al-Jazeera-s

    Në betejën mes forcave izraelite dhe atyre të grupit militant të Hamas-it, të shtunën e 15 majit është shkatërruar një ndërtesë shumëkatëshe në Gaza. Godina strehonte zyrat e Associated Press dhe Al-Jazeera-s. Goditja erdhi një orë pasi ushtria urdhëroi njerëzit të evakuonin ndërtesën. Raketa rrëzoi të gjithë ndërtesën 12-katëshe, duke u shembur në një re [&...

Të fundit nga Politikë

  • Etna vijon spektaklin magmatik

  • “Dashuria ime, s’duhet të jetë problemi yt”

  • PD analizë 25 prillit – miraton ndryshimin e Statutit

  • Bletaria, “mbretëresha e profesioneve”

  • Më shumë