Sport

Gavi fyen rëndë Vinicius-in


Barcelona mposhti Real Madrid- in 1-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit dhe gjërat u nxehën pak për Vinicius Junior.

Sulmuesi brazilian, i cili u ndëshkua me karton të verdhë për atë që ishte pothuajse një ndërhyrje në mundje ndaj Frenkie de Jong, protestoi me zemërim ndaj arbitrit në disa raste dhe e gjeti veten të përfshirë në një ndeshje verbale me Gavi.

“Nëse ai bën faull i pari, gjithmonë njësoj, ti, gjithmonë njësoj”, i bërtiti Vinicius Junior gjyqtarit Munuera Montero në një moment gjatë ndeshjes.

Në një moment tjetër të ndeshjes, Gavi dhe Vinicius janë përballur me njëri-tjetrin dhe kamerat e ‘Vamos’ kanë kapur lojtarin e Barcelonës duke “fyer rëndë Vinicius në fytyrë”.

Vinicius iu përgjigj me një buzëqeshje ironike fjalëve të Gavi.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore