Pajisje

Galaxy Z do të përfshijë Lapsin e parë S (Stylus)


Samsung njoftoi se familja e ardhshme Galaxy Z do të përfshijë Lapsin e parë S (Stylus), një USP i serisë së tij Note ( Note series)

“Familja Galaxy Z do të ndajë disa surpriza , duke përfshirë S Pen-in (Lapsin) e parë të krijuar posaçërisht për telefona të palosshëm,” tha Dr TM Roh, President dhe Shefi Biznesit të Komunikimeve Mobile, Samsung Electronics.

Kompania do të mbajë ngjarjen e radhës Galaxy Unpacked në 11 Gusht, ku gjiganti i teknologjisë do të shfaqë pajisje të reja, Galaxy Z Fold 3 dhe Galaxy Z Flip 3.

Samsung pritet të zbulojë smartfonët e fundit të palosshëm me qmime më të ulëta krahasuar me paraardhësit e saj. Kompania gjithashtu pritet të zbulojë, një telefon Galaxy FE, dy Galaxy Watches dhe një seri Galaxy Buds të ri.

Gjigandi i teknologjisë pritet të fillojë shitjet e Galaxy Z Fold3 me rreth 1.99 milion fitime (1,744 dollarë), që është 17 përqind më e ulët se 2.39 milion fitime të vendosura për modelin e mëparshëm, sipas burimeve.

Një raport i fundit tha se Galaxy Z Fold 3 do të shfaqë një aparat fotografik nën ekran. Ndërsa
Galaxy Z Flip 3 pritet të shfaqë një ekran të jashtëm më të madh prej 1.83 inç. Poashtu pritet të ketë një sistem me kamerë të dyfishtë.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore