Pajisje

Galaxy Watch VO2 Max me përmirësime


Samsung po bashkëpunon me studiues nga “University of Michigan” për të përmirësuar saktësinë e dy veçorive të prezantuara në One UI 4.1 Watch – gjurmimi i djersës dhe VO2 Max.

Laboratori kryesor që po udhëheq kërkimin, ka tetë muaj mbledhje dhe testime të të dhënave, duke përfshirë provat e vrapimit të brendshëm dhe të jashtëm që ndryshojnë nga 2.5 km në 20 km.

Të dhënat do të mblidhen përmes CPET dhe ndryshimit të peshës.

Samsung synon të përmirësojë aftësinë e Galaxy Watch për të ndihmuar përdoruesit të menaxhojnë humbjen e djersës, dehidratimin dhe nxehtësinë gjatë stërvitjeve duke bashkëpunuar me institucionet akademike dhe ekspertë të industrisë.

Galaxy Watch VO2 Max and sweat loss tracking are about to be improved -  GSMArena.com news

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore