Pajisje

Freebuds Pro 2+ – një version i përmirësuar i kufjeve Huawei


Huawei pati një ngjarje të madhe, ku ne morëm gjithashtu Freebuds Pro 2+ – një version i përmirësuar i kufjeve të tij më premium TWS.

Freebuds Pro 2+ janë kryesisht identikë me Pro 2, por me disa sensorë të rinj.

Ato mundësojnë gjurmimin e rrahjeve të zemrës dhe temperaturës, duke i lejuar ato të përshtaten më mirë në stilin tuaj të jetës aktive.

Huawei expands TWS range with Freebuds Pro 2+

Si rezultat i sensorëve të shtuar, kufja e majtë ka fituar 0.2g dhe tani peshon 6.3g kundrejt 6.1g për atë të djathtën dhe ekzistuesin. Freebuds Pro 2.

Ju merrni një kuti 52 g me një bateri 580 mAh (duke shtuar 55 mAh që gjendet në çdo kufje) që mbështet karikimin me kabllo USB-C dhe Qi.

Huawei Freebuds 2 Pro+ heartrate sensor and charging case Huawei Freebuds 2 Pro+ heartrate sensor and charging case

Versioni i Bluetooth-it është 5.2 dhe i gjithë është i vlerësuar me IP54 për mbrojtje nga pluhuri dhe spërkatjet e ujit.

Freebuds Pro 2+ janë aktualisht në para-porositje në Kinë me një çmim të hershëm 1,399 CNY (205 dollarë).

Pasi të fillojnë shitjet zyrtare më 9 prill, çmimi do të rritet në 1,499 CNY (220 dollarë).

Shitjet globale do të shpallet gjithashtu më 9 prill.

Huawei expands TWS range with Freebuds Pro 2+

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore