Shije

Fotografi të kapura në momentin e duhur


Deri në fund të vitit 2021, besohet se rreth 1.4 trilionë fotografi do të bëhen në të gjithë botën. Me një numër kaq të madh fotografish të bëra në një vit të vetëm, papritmas, të gjitha llojet e rastësive dhe imazhe të çuditshme ka shumë të ngjarë të ndodhin, qofshin ato të bebeve të porsalindura të lezetshme, kafshëve shtëpiake dhe madje, si në këtë rast, të momenteve ose gjërave që nuk ka gjasa të shihen përsëri ose të gjenden diku tjetër.

Këto fotografi mbresëlënëse vërtetojnë se ndonjëherë njerëzit arrijnë të jenë në vendin e duhur, në kohën e duhur për të parë diçka mbresëlënëse.

Një zemër u shfaq ndërsa bora u shkri

Një grerëz e kapur para syve të mi, një sy i artë

Ylberi i dyfishtë që shfaqet në dushin tim

Kjo bimë rritet mbi trotuar

Një pulëbardhë në Florida fluturoi menjëherë kur po bëhej fotografia

Në kafenë time ka një fantazmë me sy gogoli

Perëndimi i diellit dhe një delfin

Gjurma e gomave të makinës së mamasë time

Ky lesh në çorapen time duket si një flamingo

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore