Lajme

Forcat ruse bombardojnë sërish Ukrainën, shpërthime në Lviv, Dnipro dhe Kiev


Mbrëmjen e së martës, 3 maj, shpërthime të fuqishme u dëgjuan në rajonet Lviv-it, Dnipro-s, Kiev-it dhe Kirovograd-it.

Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet vendase duke cituar dëshmitarët okularë.

“Shpërthime dëgjohen në Lviv. Të gjithë qëndrojnë në strehimore”, konfirmoi kryetari i bashkisë së Lviv-it, Andrey Sadovoy.

Publiku vendas raportoi pesë shpërthime.

Në Dnipro, sipas dëshmitarëve okularë, ka pasur të paktën tre shpërthime.

Gjithashtu në rrjetet sociale shkruajnë se shpërthime janë dëgjuar në bregun e djathtë të Kiev-it.

Përveç kësaj, ata raportojnë për fluturimin e raketave mbi rajonin e Ternopil-it.

Këshilltari i kreut të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Anton Gerashchenko, shkroi se dy raketa që fluturonin mbi Vinnitsa u rrëzuan.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore