Lajme

Fondi i sigurisë, qytetarët: Ishalla s’e ka fatin e fondit të 3%-shit


Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e Fondit të Sigurisë, qytetarët të cilët dhe janë ftuar për të kontribuar, kanë drojë se mjetet e mbledhura në të, mund të keqpërdoren.

Kjo edhe për shkak të keqpërdorimeve në fonde të ngjashme të themeluara vite më parë, të cilat megjithatë kur u nisën kishin arsye fisnike.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore