Sport

Fiorentina rindez interesimin për Lo Celso-n


Fiorentina ka rindezur interesin e saj për nënshkrimin e mesfushorit të Tottenham-it, Giovani Lo Celso, sipas Sky Sports.

Reprezentuesi argjentinas kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar si huazim te Villarreal nga Tottenham dhe bëri përshtypje.

Lo Celso, 26 vjeç, thuhet se ka rënë dakord për kushtet për t’u bashkuar me Villarreal-in këtë verë, por klubi spanjoll nuk ka qenë në gjendje të finalizojë marrëveshjen për shkak të rregullave të Fair Play-it financiar të LaLiga-s.

Fiorentina tani ka hyrë në garë për të nënshkruar objektivin afatgjatë Lo Celso dhe është e gatshme të paguajë 2 milionë euro për të nënshkruar me të në një huazim gjatë sezonit dhe të përfshijë një opsion blerjeje prej 20 milionë euro.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore