Kosova

Fermerët e zhgënjyer nga qeveria – bllokojnë rrugën me traktorë


Protesta e bujqve para Ministrisë se Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në Prishtinë.

Jo në pika kufitare dhe për krejtësisht arsye të tjera, qeverisë së Kosovës i është bllokuar rruga edhe në Prishtinë.

Fermerët nga qytetet të ndryshme të Kosovës, janë grumbulluar para ministrisë së bujqësisë për të shprehur revoltën e tyre.

Nëse jo me kërkesa, atëherë do ta bëjnë ekzekutivin t’i dëgjojë përmes burive.

Të pakënaqurit thonë se patën konsideratë për zhvillimet aktuale në veri, përndryshe kapaciteti i tyre protestues është shumë më i madh se kaq.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore