Përballje

Europa League, caktohet raundi i të 16-ave


Është hedhur sot shorti i raundit të 16-avë në Europa League.

Pas përfundimit të fazës play-off gjatë mbrëmjes së të enjtes, kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në Evropë, sot ka mësuar edhe tetë ndeshjet tjera që do të vendosin tetë emrat për çerekfinalen.

Në shortin e tërhequr në Zvicër, kanë dalur shumë çifte interesante.

Favorite, për të fituar këtë edicion të UEFA Europa League, konsiderohet Barcelona – por në garë ka edhe shumë skuadra tjera kualitative.

Në rrugën për në Sevilla, do të shohim këto përballje:

Rangers – Red Star Belgrade

Braga – Monaco

Porto – Lyon

Atalanta – Bayern Leverkusen

Sevilla – West Ham

Barcelona – Galatasaray

Leipzig – Spartak Moska

Real Betis – Eintracht Frankfurt

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore