Sport

Enrique dhe Slot, dy kandidatët kryesorë për pozitën e trajnerit te Tottenham


Luis Enrique dhe Arne Slot janë dy kandidatët kryesorë për të qenë trajneri i ardhshëm i përhershëm i Tottenham Hotspur, raporton Daily Telegraph.

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Spanjës, Luis Enrique ka zhvilluar tashmë bisedimet fillestare me Spurs, dhe 53-vjeçari thuhet se është në mes të një raundi të ri diskutimesh me klubin londinez.

Trajneri i Feyenoord, Slot, 44 vjeç, sapo e ka udhëhequr klubin drejt titullit të Eredivisie dhe trajneri holandez ka zbuluar dëshirën e tij për të punuar në Premier League në të ardhmen.

“Unë mendoj se kur bëhet fjalë për hapin tjetër, ai nuk do të jetë në Holandë,” tha ai.

“Nëse hapi tjetër është në Holandë, unë do të kem dështuar plotësisht në vitet e fundit. Hapi tjetër është të shkoj jashtë vendit. Unë gjithmonë kam thënë se Premier League është liga më e mirë në botë. Italia ka tre ekipe në Evropë. finalet. Por Premier League është liga më e madhe”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore