Familja

Emri i pazakontë i fëmijës së dytë i Rihanna-s dhe ASAP Rocky-t


Një muaj pasi mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të dytë, këngëtarja Rihanna dhe rep artisti ASAP Rocky më në fund kanë zbuluar emrin që kanë zgjedhur për djalin e tyre – Riot Rose Mayers.

Zbulimi i emrit, i raportuar për herë të parë nga The Blast, ka çuar në spekulime se mund të jetë një homazh për këngën e fundit të ASAP Rocky “Riot”, pjesë e së cilës ishte edhe Pharrell Williams.

Sipas certifikatës së lindjes të marrë nga botimi, Riot ka lindur më 1 gusht të vitit 2023, në Spitalin “Cedar Sinai” në Los Anxhelos.

Në përputhje me një traditë emërtimi që favorizon shkronjën ‘R’, shtimi më i ri i çiftit ndjek vëllain e tij më të madh, RZA Athelston Mayers, i lindur në maj të vitit 2022.

Duke shtuar detajet e mbushura me yje rreth lindjes, doktoresha e gjinekologjisë së Rihanna-s u tha të ishte Dr. Thais Aliabadi, një figurë e shquar në kujdesin shëndetësor të të famshmëve.

Ajo ka punuar në mënyrë të famshme me Khloe Kardashian dhe Kylie Jenner gjatë paraqitjeve të tyre në
“Keeping Up With The Kardashians”.

Dr. Aliabadi gjithashtu asistoi së fundmi në lindjen e djalit të Al Pacinos dhe të dashurës Noor Alfallah, Roman.

Fansat po presin me padurim imazhet e para publike të çiftit të Riot, veçanërisht duke pasur parasysh që Rihanna zgjodhi të ndajë fotografitë e djalit të saj të parë, RZA, shtatë muaj pas lindjes së tij.

Ajo kishte njoftuar shtatzëninë e saj të dytë në fillim të këtij viti në një mënyrë dramatike të bukur-duke sjellë një gungë të vogël gjatë shfaqjes së pjesës së parë të Super Bowl në shkurt.

Emri i djalit të parëlindur, RZA, shërben si një nderim për udhëheqësin e Klanit Wu-Tang, RZA, emri i vërtetë i të cilit është Robert Fitzgerald Diggs.

Për më tepër, ai i jep një dremitje emrit të mesëm të ASAP Rocky.

Tani, me lindjen e Riot, një burim i brendshëm i tha revistës People se Rihanna ndjen se familja e saj është “e kompletuar” dhe la të kuptohet se çifti mund të mos planifikojë të zgjerojë më tej familjen e tyre.

Mëmësia ka sjellë një eksperiencë transformuese për Rihannën, siç u shpreh ajo në një intervistë në muajin mars për British Vogue.

“Të kesh një fëmijë sinqerisht zhbllokon një anë tjetër të jetës ku tani je në matricë me njerëzit që tashmë kanë pasur fëmijë. Ti vjen për të pasur një respekt tjetër për nënat dhe baballarët”, pati thënë ajo.

“O Zot, është legjendare. Është gjithçka. Ju me të vërtetë nuk e mbani mend jetën më parë, kjo është gjëja më e çmendur ndonjëherë”, shtoi ajo.

Udhëtimi i marrëdhënies së Rihanna dhe ASAP Rocky daton në vitin 2020, megjithëse ata ishin të lidhur profesionalisht që në vitin 2013.

Spekulimet për statusin e tyre martesor u nxitën në fillim të këtij viti kur ASAP Rocky iu referua Rihannës si “gruaja” e tij në koncertin e tij në Spotify, veçanërisht pasi çifti u pa në Festivalin e Luanëve të Kanës të këtij viti.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore