Kosova

Ekskluzive – Shefi i asamblistëve të Vetëvendosjes, Gëzim Sveçla, flet për Albanian Post: Ne jemi pro festivalit Sunny Hill, por ja cilat ishin problemet


Gëzim Sveçla, Shefi i Grupit të Asamblistëve të Vetëvendosjes në Komunën e Prishtinës

Pas raportimeve të një dite më parë se festivali “Sunny Hill” këtë vit nuk do të mbahet në Prishtinë, për shkak të problemeve procedurale Albanian Post ka realizuar një intervistë me Shefin e Grupit të Asamblistëve të Vetëvendosjes në Komunën e Prishtinës, Gëzim Sveçla.

“Ne si grup i Lëvizjes Vetëvendosje kemi qenë fuqishëm për përkrahjen e festivalit Sunny Hill”, ka thënë Sveçla, por kishte probleme me dosjen dhe respektimin e procedurave.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore