Sport

Ekipi nga La Liga shkarkon trajnerin pas humbjes nga skuadra e Ivan Balliut


Skuadra e Ivan Balliut, Rayo Vallecano, e ka mposhtur Elche-n me rezultat 2:1 në mbrëmjen e së hënës, takim ky i vlefshëm i javës së shtatë në La Liga-n spanjolle.

Vllacano mori fitore në sekondat e fundit të ndeshjes, takim ky ku mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Balliu, luajti për 90 minuta.

Kjo humbje doli të jetë tronditëse për klubin e Elche-s, të cilët në orët e para të mëngjesit të së martës (rreth orës 01:00) morën një vendim për shkarkimin e trajnerit, Francisco Rodriguez.

“Elche Club de Fútbol njofton se Francisco Rodriguez nuk do të vazhdojë të jetë trajner i ekipit të parë”.

“Klubi dëshiron të falënderojë trajnerin për punën dhe angazhimin e tij gjatë kohës së tij, duke arritur ta mbajë ekipin në La Liga në sezonin e kaluar”, thuhet në njoftimin e klubit.

Elche deri më tani në La Liga ka pasur një formë shumë të dobët, të cilët në shtatë javët e para kanë pësuar gjashtë humbje dhe një barazim.

Ndërkohë, sa i përket trajnerit Rodriguez, ai e mori e klubit më 28 nëntor të vitit të kaluar. Ai e drejtoi skuadrën në 34 ndeshje në të gjitha garat, prej të cilave regjistroi 14 fitore, 18 humbje dhe katër barazime.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore