Stil

E quajnë Usher – Jason Derulo “sulmon” fizikisht dy persona


Ylli i hitit “Savage Love”, Jason Derulo e tregoi anën e tij të egër në hollin e një kazinoje në Vegas, kur ai dyshohet se sulmoi dy persona, njëri prej të cilëve i bërtiti “bushtër” dhe e quajti atë “Usher” – të dy artistët janë përfolur ndër vite për ngjashmërinë fizike.

Ngjarja u tregua edhe përmes një videoje të publikuar nga TMZ, ku shihet këngëtari 32-vjeç duke u përplasur me dy burrat e panjohur, ndërsa zbriste nga një shkallë lëvizëse dhe kalonte një grup shikuesish që kishin nxjerrë telefonat e tyre për të incizuar ngjarjen.

Ishte e paqartë nëse personi ngacmues me të vërtetë mendonte se Derulo ishte Usher ose po bënte një gabim në lidhje me ngjashmërinë e dy yjeve të muzikës – por fyerja profane dukej se e largoi Jason.

Ai hipi mbi një litar sigurie dhe dyshohet se e goditi me grusht burrin, duke detyruar truprojat dhe disa persona të tjerë në zonë të përpiqeshin të ndërhynin.

Videoja duket se tregon Derulon duke sulmuar një burrë tjetër dhe duke u përleshur me të në tokë ndërsa më shumë njerëz përpiqen t’i ndajnë ata.

Menjehere pas ngjarjes, Derulo, ka përfunduar në pranga, ndërkohë mbetet e paqartë nëse Departamenti i Policisë Metropolitane të Las Vegas ka ngritur ndonjë akuzë kundër tij.

Derulo dyshohet se u shoqërua për tu larguar nga kazinoja, por nuk duket burime pranë Page Six, tregojnë se ai nuk u dërgua në mbajtje apo burg.

Burrat që u sulmuan thuhet se pësuan plagë në fytyrë, por nuk u kërkuan shtrimi në spital dhe as u ngritën akuza.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore