Kosova

E konfirmon policia, gjendet trupi i pajetë i 4-vjeçarit që kishte rënë në kanalin e Ibër-Lepencit


Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, e ka konfirmuar për Albanian Post se është gjetur trupi i pajetë i një djali katër vjeçar që kishte rënë në zonën e kanalit të Ibër-Lepencit në fshatin Akrashticë të Vushtrrisë të hënën.

“E konfirmoj se është gjetur trupi i pajetë i viktimës, sipas procedurave tash do të dërgohet për obduksion”, tha ai.

Megjithatë, ai nuk ka dhënë detaje se si ka ardhur deri te rënia e fëmijës në kanalin e Ibër-Lepencit.

Ndryshe, në vendin e ngjarjes kishin dalë të gjitha njësitë përkatëse të kërkim shpëtimit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore