Jetesë & Stil

Një burrë në Amerikë zbuloi se e dashura tij në internet, ishte në të vërtetë shoqja e shtëpisë


Mario është një mësues amerikan, i cili u dashurua në internet. Ai u transferua për të jetuar në Londër, dhe mendoi se kishte rënë në dashuri pasi kishte tetë muaj që fliste në internet.

Dyshja ishin përputhur me një aplikacion takimesh dhe i dërgonin njëri -tjetrit mesazhe çdo ditë – por ‘Hannah’ nuk pranoi të fliste në telefon sa herë që Mario e sugjeronte, duke e bërë atë dyshues.

Mario punësoi ekipin ‘MTV Catfish UK’ që të përndiqte të dashurën e tij, për të arritur në një përfundim njëherë e mirë.

MTV zbuloi se imazhi që ajo kishte përdorur për të portretizuar veten në të vërtet i përkiste një gruaje që jetonte në Zelandën e Re.

“Ndihem budalla, a nuk kisha gjëra më të mira për të bërë, se sa të humbisja kohën time?” tha Mario.

Mario, e telefoni disa herë, por përpjekjet ishin të pasuksesshme.

Jo vetëm që vajza e mbylli telefonin, por ajo gjithashtu i dërgoi një mesazh Marios duke pyetur: “nëse të takoj, a premton se nuk do të-të humbas?”

Pas shumë përpjekjesh ata lanë takimin. Ajo që u zbulua ishte shokuese. ‘‘Hannah’ në fakt ishte Courtney, shoqja e shtëpisë së tij dhe partnerja e biznesit.

“Nuk prisja të të shihja sot. Nga gjithë kjo botë, nuk mund të jesh ti kjo ”,tha Mario.

Courtney zbuloi se Mario kishte qenë shoku i saj më i mirë. Ajo tha: “Ne e njohim njëri -tjetrin për gati pesë vjet tani.

“Unë doja të shihja se si do të ishte të ishe e dashura e tij, sepse jam dëshpërimisht e dashuruar me të.”

Mario qëndroi në shtëpinë e një shoku pas zbulimit, dhe kur Courtney i tha se donte një lidhje, ai pranoi se ai kurrë nuk do të ishte në gjendje t’i besonte asaj dhe shpresat e saj u shuan.

Catfish më pas paraqiti një azhurnim befasues ku Mario dhe Courtney u panë dy muaj më vonë duke jetuar përsëri së bashku dhe ende miq.

 

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore