Sport

E artë për Arlen Lopez në peshat e lehta për meshkuj


U zhvillua finalja në peshat e lehta për meshkuj.

Në luftën për medaljen e artë gjendeshin Arlen Lopez nga Kuba dhe Ben Whittaker nga Britania e Madhe.

Ndeshja shkoi e baraspeshuar deri në fund, dhe me vendim të gjyqtarëve, Lopez doli fitues.

Edhe pse rezultati më i mirë në një raund, ishte ai 4-1 në favor të Whittaker në të tretin, Lopez ishte më i mirë në përgjithsi.

Lopez sjell medaljen e artë për Kubën, kure Britania detyrohet të kënaqet me të argjendtën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore