Shqipëria

Dua Lipa feston hitin e saj me bikini Barbie, pasi kapi vendin e parë në UK Charts


Dua Lipa po kalon një shpërthim në parajsën e saj të princeshës pop.

Hiti i saj i fundit, Dance The Night, arriti në krye të top-listave në Mbretërinë e Bashkuar. Kënga është pjesë e kolonës zanore zyrtare të filmit të ri Barbie.

Dua Lipa vendosi të festojë suksesin e saj në krye të listës në një mënyrë që është po aq e gjallë sa muzika e saj – ajo tundi një bikini të frymëzuar nga Barbie ndërsa relaksohej e shtrirë në bar.

Tani, kush thotë se nuk mund të jesh magjepsës dhe me këmbë në tokë në të njëjtën kohë?

Bikini, një përzierje harmonike e blusë dhe rozës, i bëri të gjithë të pyesin nëse Mattel po planifikonte një linjë të re kukullash Dua Lipa.

Në foto, ajo ka poza mahnitëse që do ta bënin xheloze edhe vetë Barbie, duke mbajtur një kukull Barbie sikur të ishte çelësi i mbretërisë pop.

Mbishkrimi i saj i vuri kapakun: “Dance The Night është numri 1 në Britani!!! Java e ditëlindjes shkon për bukuri Barbie! Shumë dashuri për të gjithë ata që dëgjojnë dhe transmetojnë”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Duket se 28 është mosha e re përrallore dhe ajo po e përqafon atë si një mbretëreshë e vërtetë e popit.

Duke folur për mbretëri, pushimet verore të Dua Lipës duken si një përrallë.

Ajo është shkundur tërësisht në një festë në breg të oqeanit dhe nëse fotot e saj të pushimeve do të ishin materiale parodike, ato do të ishin lista më e lumtur e dëgjimit ndonjëherë. Madje ajo ka treguar disa foto pa këmishë nga ditëlindja e saj.

Oh, dhe ajo gjithashtu ka qenë shumë udhëtare. Shqipëria dhe Peloponezi? Dikush t’i japë kësaj vajze një emision udhëtimesh – “Ditari i Dua-s” tingëllon këndshëm.

Dhe të mos harrojmë fotot e dukshme të veshjeve që ajo ndau gjatë pushimeve të saj. Ajo nuk po kërcen vetëm gjatë natës; ajo po e pushton botën e modës gjithashtu.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore