SHFLETO
Klevis Hoxhaj
02.10.2024 19:44
Loading Icons...

Kapiteni i kombëtares kuqezi, Berat Djimsiti i ka dhënë avantazhin në minutën e 21-të Atalanta-s kundrejt ekipit ukrainas Shakhtar Donetsk.

Qendërmbrojtësi gjuajti me këmbën e djathtë nga një distancë shumë e afërt në këndin e poshtëm të majtë, duke u asistuar nga anësori i sulmit Ademola Lookman me një kros pas një goditjeje dënimi.

Rezultati i pjesës së parë u mbyll 0-2 për bergamaskët e Gian Piero Gasperini-t.

Ndeshja e UEFA Champions League ndërmjet Shakhtar Donetsk dhe Atalanta-s po luhet në Veltins-Arena në Gelsenkirchen të Gjermanisë.

Shakhtar ka pasur vështirësi për të kapur ritmin kohët e fundit, me skuadrën e Marino Pusiç që ka siguruar vetëm dy fitore dhe dy barazime nga katër paraqitjet e fundit.

Fushata e tyre e brendshme i pa ata të ngecin në një barazim 1-1 nga Veres Rivne gjatë fundjavës.

Ndërkohë, Atalanta gjithashtu filloi ecurinë e saj në Ligën e Kampionëve me një përballje pa gola me Arsenalin.

Mateo Retegui humbi një mundësi të artë në pjesën e dytë, duke humbur një penallti që mund të kishte ndryshuar rrjedhën e lojës.