Sport

Djali i LeBron James pëson arrest kardiak në stërvitjen e basketbollit


Bronny James, djali i yllit të NBA, LeBron James, pësoi një arrest kardiak gjatë stërvitjes së basketbollit në Universitetin e Kalifornisë Jugore dhe u shtrua në spital të hënën.

Ai është jashtë njësisë së kujdesit intensiv dhe në gjendje të qëndrueshme.

“Ne kërkojmë respekt dhe privatësi për familjen James dhe do të përditësojmë mediat kur të ketë më shumë informacion”, u tha në një deklaratë për mediat.

Bronny, 18 vjeç, është një student i ri për ekipin e basketbollit të USC pasi u diplomua në shkollën e mesme Sierra Canyon në Los Angeles këtë pranverë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore