Lajme

Dhoma e Përfaqësuesve miraton projektligjin që përfshin ndalimin e mundshëm të TikTok


Dhoma e Përfaqësuesve miratoi Aktin e Paqes përmes Forcës së shekullit të 21-të me një votë dypartiake prej 360-58.

Projektligji përfshin prioritetet e sigurisë kombëtare, duke përfshirë sanksionet ndaj Iranit, sekuestrimin e aseteve sovrane të ngrira ruse dhe një masë që mund të çojë në një ndalim mbarëkombëtar të TikTok.

Dhoma e Përfaqësuesve po voton gjithashtu tre projektligje të veçanta për të ofruar ndihmë të huaj për Ukrainën, Izraelin dhe rajonin Indo-Paqësor.

Nëse projektligjet kalojnë në Dhomën e Përfaqësuesve, legjislacioni do të kombinohet në një amendament përpara se të dërgohet në Senat.

Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-ve do të votojë për paketën e ndihmës prej 61 miliardë dollarëshe për Ukrainën

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore