Shqipëria

Delegacioni i BE-së mesazh për ndarjen nga jeta të Nishanit


Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka kujtuar figurën e ish-presidentit Bujar Nishani, pas ndarjes së tij nga jeta.

“Me dhimbje të thellë mësuam për ndarjen nga jeta të Presidentit Bujar Nishani”, shkruhet fillimisht në mesazhin e tyre.

Sipas delegacionit, Nishani dha një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me BE-në.

“Si Ministër i Drejtësisë, i Brendshëm dhe President, ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Evropian”, vijon mesazhi i tyre.

Në përmbyllje, delegacioni ndau ngushëllimet e përzemërta për familjen Nishani, miqtë dhe kolegët e tij.

 

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore