Sport

De Jong kërkon largimin nga Barcelona në janar


Mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong po frustrohet me mungesën e mundësive në klub, thotë Sport.

De Jong, 25 vjeç, u lidh me një largim gjatë gjithë verës dhe Barcelona ra dakord për një marrëveshje prej 85 milionë eurosh që ai të transferohej te Manchester United, megjithëse ajo dështoi mes një konflikti për pagat e tij.

Reprezentuesi holandez nuk ka nisur shumë nga ndeshjet e rëndësishme të Barcelonës deri më tani këtë sezon, me trajnerin, Xavi që zgjodhi Sergio Busquets, Gavi dhe Pedri në mesfushë.

Dhe, me El Clasico kundër Real Madridit që vjen këtë fundjavë, e ardhmja e De Jong do të jetë sërish në qendër të vëmendjes nëse ai nuk luan një rol të madh.

Sipas ESPN, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, i cili menaxhoi De Jong gjatë kohës që ishte në krye në Ajax, nuk do të përjashtojë mundësinë e një oferte tjetër verën e ardhshme dhe ka ende një ndjenjë në Old Trafford që mesfushori mund të bindet për të kaluar në Manchester.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore