Film

Danny Dyer rrëfen “sulmin e panikut” që e përjetoi në një prej shfaqjeve në Broadway


Aktori anglez Danny Dyer ka pranuar se ka pasur një “sulm të madh paniku” pasi u shfaq në skenë për të performuar një nga skenarët e Harold Pinter në Broadway.

Aktori, tani 46 vjeç, ishte në të njëzetat e hershme kur dramaturgu britanik e mori nën krahun e tij dhe e bëri të interpretonte dramat e tij në Broadway.

Dhe duke folur për ditët e tij të hershme të aktrimit, Danny rrëfeu se ai “merrte shumë drogë atje” dhe përfundoi duke harruar linjat e tij në skenë.

Ai pranoi se u ul gjithë natën duke pirë duhan dhe mendoi se do të ishte mirë të dilte në skenë ditën tjetër, por shpejt e kuptoi se nuk ishte kështu.

Duke folur me Elizabeth Day në podkastin e saj “How To Fail”, Danny u shpreh – “Unë nuk kam qenë kurrë në Nju Jork. Dhe kështu kur u transferuam nga Almeida në qendrën Lincoln në Nju Jork, u emocionova shumë”.

“Epo, unë mora shumë drogë atje. Dhe kjo është gjëja tjetër që nuk e kisha përjetuar kurrë. E marr shumë seriozisht, punën time dhe e dua, përpiqem të jem më i mirë çdo herë”, tha ai tutje.

“Dhe, e dini, unë kurrë nuk kam qenë në një situatë, kam dëgjuar për njerëz që ishin tharë në skenë, e dini, sepse është një gjë masive dhe gjithçka, dhe nuk më kishte ndodhur kurrë. Gjithsesi, mendova se mund të ulem gjithë natën, duke pirë duhan, dhe më pas të ecja në skenë, dhe sigurisht që nuk mund ta bësh këtë, është një ide qesharake”, shtoi ai më tej.

Ai tregoi edhe sesi në një moment u stonua duke e harruar pjesën e tij të interpretimit.

“Dhe unë ndërhyra. Ashtu siç e kisha bërë, e dini, shumë e shumë netë më parë, dhe sikur  kisha bërë kaq shumë prova për këtë shfaqje, mat, dhe rezultati ishte se thjesht nuk e kisha idenë se çfarë të thoja”, tha ai.

“Dhe gjëja më e keqe ishin aktorët e tjerë, të cilët e dinin që unë kisha dalë jashtë dhe më shikonin. Unë shkoj fshehurazi tyre dhe ndërhyj dhe ata të gjithë kthehen nga unë”, shtoi Dyer.

Danny pranoi se nuk e kishte pasur kurrë atë ndjenjë më parë dhe mendoi se mund të qante.

“Nuk e kisha pasur kurrë atë ndjenjë më parë. Më pëlqente të tregoja. Dhe pastaj krejt papritur u bë sikur, doja të qaja”, shtoi ai.

Si përfundim Dyer, u rifut në rolin e tij dhe arriti me shumë zor t’ia dilte, por një gjë është e sigurt – atë natë s’do e harrojë kurrë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore