Teknologji

Ç’thotë Google për iPhone 13


Ne kemi filluar një seri shkrimesh që e kemi quajtur ‘Ç’thotë Google për …?’, ku tre herë në javë ne përgjigjemi pyetjet më të kërkuara në Google në raport me boten magjepse të teknologjisë.

Në fokus këtë javë kemi vendosur iPhone 13 ku do zhytemi thellë në pyetjet më të kërkuara për këtë pajisje. Ne kemi vendosur fjalët kyçe ‘iPhone 13 është’ në shiritin kërkues të Google prej nga koleksionuam pyetjet më të shpeshta dhe formuluam artikullin në fjalë.

A është në shitje iPhone 13?

Apple është jashtëzakonisht i fshehtë kur bëhet fjalë për njoftimet rreth datës së publikimit, por sipas thashethemeve të fundit, data e publikimit të iPhone 13 të Apple do të jetë shtatori i vitit 2021.

A ia vlen të presësh iphone 13?

iPhone i gjeneratës së ardhshme pritet të sjellë një mori azhurnimesh, duke përfshirë një modem super të shpejtë 5G, “ultra-wide camera lens” dhe ekranin e parë të Apple 120Hz. Në fund ju gjykoni më mirë vlerën e tij.

A është iPhone 13 i vërtet?

IPhone 13 po duket si diçka e pabesueshëm por ajo është reale dhe dita ditës po afrohemi publikimit të tij.

A i reziston ujit iPhone 13?

IPhone i kompanisë aktualisht kanë një vlerësim të IP68 që e bën atë rezistent ndaj ujit, ku mund të mbijetojë nën ujë të thellësive deri në 2 metra për aq kohë sa 30 minuta.

A paloset iphone 13?

IPhone Flip mund të jetë telefoni i parë i këtij lloji për Apple. Ndërsa ne nuk morëm një iPhone 12 Flip këtë vit dhe ka thashethemet se iPhone 13 Flip nuk do të shohë dritën e diellit, nuk ka dyshim që Apple po investohet në këtë ide. Kjo do të thotë që, eventualisht, ajo do të lëshojë një celularin me një funksion të tillë.

 

 

 

 

Albanianpost.com


Lajmet kryesore