Sport

Cristiano Ronaldo lançon lojën e futbollit UFL për të rivalizuar EA FC


Një simulim i ri futbolli po përpiqet të konkurrojë me emra si “EA FC” dhe “eFootball”, dhe pamjet e lojës janë publikuar zyrtarisht më 7 qershor.

“UFL”, një lojë e zhvilluar dhe publikuar nga “Strikerz Inc”, e ka cilësuar veten si një përvojë e lirë për të luajtur, ku ndeshja në internet do të sigurojë që lojtarët të shkojnë vetëm kundër atyre të një niveli të ngjashëm aftësie.

“IGN” raporton se ndarjet online “fair to play” do të lidhen me promovime dhe sezonet do të zhvillohen gjatë një viti të plotë. Më pas, në fund të atij viti, një lojtar i vetëm do të kurorëzohet kampion i “UFL”-së.

“Strikerz Inc” ka përfshirë lojën offline, ndeshjet 2 kundër 2 dhe 3 kundër 3 në titullin e tyre të ri së bashku me aspektin e shumëpritur online, siç është theksuar nga një numër transmetuesish në Twitch në orët e fundit.

Në fakt, pesë herë fituesi i Topit të Artë dhe investitori i “UFL”-së, Cristiano Ronaldo, postoi një trailer të premten në mëngjes me mbishkrimin: “Beta @UFLgame Open fillon sot. Provojeni në PS5 dhe Xbox Series X|S! Falas! Qershor 7-9”.

Kompania bëri një deklaratë të madhe në vitin 2022 kur e bëri ish-sulmuesin e Manchester United, Real Madrid dhe Juventus, Cristiano Ronaldo, yllin e saj të kopertinës.

Në fakt, 39-vjeçari është pjesë e një grupi investitorësh që u zotuan të shpenzojnë më shumë se 40 milionë dollarë për zhvillimin e titullit të ri.

Sipas një njoftimi për shtyp, Ronaldo ka qenë shumë i përfshirë në formësimin e zhvillimit të “UFL”-së për të vendosur një standard të ri për lojërat gjithëpërfshirëse të futbollit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore