Shqipëria

COVID-19 në Shqipëri: 3 humbje jete dhe 78 raste pozitive


Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar tre humbje jete nga coronavirus-i në Shqipëri dhe kanë rezultuar pozitivë 78 persona.

Në Spitalin Infektiv janë duke marrë trajtim spitalor të specializuar 46 pacientë, ku shtatë prej tyre janë në gjendje të rënduar.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 114 pacientë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 267 mijë e 197 që nga fillimi i epidemisë.

Gjithashtu kanë humbur jetën 3 mijë e 482 qytetarë që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri,

Aktualisht janë 1 mijë e 531 raste aktive me COVID-19 në të gjithë vendin.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u ka bёrё apel qytetarëve për t’u vaksinuar, me qendrat shëndetësore dhe pikat e vaksinimit që po ofrojnë shërbimin kudo në vend.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore