Sport

Chelsea dhe Man Utd janë vendosur për bisedimet përfundimtare mbi transferimin e mundshëm të Mount


Bisedimet pritet të zhvillohen këtë javë për të provuar dhe zgjidhur ngërçin rreth lëvizjes së mundshme të Mason Mount në Manchester United.

United paraqiti atë që thuhej se ishte oferta e tyre përfundimtare për Chelsea-n javën e kaluar.

Blutë iu përgjigjën ofertës prej 55 milionë funtesh duke kërkuar 58 milionë funte, me një shtesë prej 7 milionë funtesh.

United mendon se kjo është shumë për një lojtar në vitin e fundit të kontratës së tij, duke pasur parasysh se Chelsea pagoi 50 milionë funte për Raheem Sterling sezonin e kaluar.

Lojtari anglez kishte vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij me Manchester City-n kur u ra dakord për kalimin e tij në Stamford Bridge.

Kuptohet se Chelsea është i kujdesshëm ndaj perceptimit rreth shitjes së një prej lojtarëve të tyre vendas, veçanërisht në një kohë kur trajneri i ri Mauricio Pochettino dëshiron të lërë gjurmën e tij në skuadër.

Blutë po kërkojnë të zvogëlojnë numrin e skuadrës së tyre dhe kanë shitur portierin Edouard Mendy dhe mbrojtësin Kalidou Koulibaly te skuadra e Arabisë Saudite Al-Ahli këtë verë, si dhe mesfushorin Mateo Kovacic te Manchester City.

N’Golo Kante ka rënë dakord për një marrëveshje me Al-Ittihad, gjithashtu me bazë në Arabinë Saudite, ndërsa mesfushori tjetër Ruben Loftus-Cheek është afër një transferimi te AC Milan.

Mesfushori Tiemoue Bakayoko është larguar nga klubi si lojtar i lirë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore