Sport

Carvajal afër renovimit me Real Madrid


Mbrojtësi i djathtë i Real Madrid-it është shumë afër renoviminit me Los Blancos, deri në qershorin e vitit 2025.

Siç raporton e përditshmja spanjolle AS, ka marrëveshje të plotë mes skuadrës dhe lojtarit për ta përtrirë kontratën.

Komunikata zyrtare pritet të publikohet brenda kësaj jave, ndërsa Carvajal ka filluar tashmë sezonin e tij të tetë me Real Madrid.

Mbrojtësi spanjoll u transferua te Real Madrid nga Bayer Leverkusen në vitin 2013 dhe ka qenë pjesë e rëndësishme e sukseseve të skuadrës.

Këtë sezon, Carvajal ka humbur plot 17 ndeshje për shkak të lëndimit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore