Jetesë & Stil

Camilla Parker Bowles anulon paraqitjet publike – shkas, infektimi me Coronavirus


Camilla Parker Bowles - Dukeshë e Cornwall-it

Dukesha e Cornwall-it, Camilla Parker Bowles thuhet se duhej të anulonte detyrat e saj mbretërore të martën e 15 marsit, pasi ajo vazhdon të shërohet nga infektimi me Coronavirus.

“Dukesha e Cornwall-it duhej të merrte pjesë sot në Festivalin Cheltenham, por ajo u tërhoq”, shkroi në Twitter reporteri mbretëror Richard Palmer.

“Është e kuptueshme që ajo po përpiqet të mbajë ritmin e saj ndërsa rikuperohet nga periudha e COVID-19 që pati muajin e kaluar”, ka shtuar mes tjerash ai.

Camilla dhe burri i saj, Princi Charles, të dy rezultuan pozitivë me COVID-19 pasi Princi i Wales u riinfektua me virusin në muajin shkurt të këtij viti.

Camilla Parker Bowles.

“Lartësia e saj Mbretërore Dukesha e Cornwall-it ka rezultuar pozitive për COVID-19 dhe është e izoluar”, tha Clarence House në një deklaratë në atë kohë.

Camilla, e cila është vaksinuar plotësisht dhe përforcuar, shkoi në izolim dhe mori testime të përditshme pas diagnozës pozitive.

“Ne vazhdojmë të ndjekim udhëzimet e qeverisë”, vazhdoi deklarata.

Menjëherë pasi Camilla dhe Charles, u infektuan me COVID-19, Mbretëresha Elizabeth II u monitorua nga afër pasi kishte kontaktuar me çiftin. Edhe ajo përfundimisht kishte rezultuar pozitive me Coronavirus.

Mbretëresha Elizabeth, Princi Charles dhe Camilla Parker Bowles.

Për fat të mirë, 95-vjeçarja mbretërore përjetoi vetëm simptoma të lehta dhe u kthye në detyrat e saj mbretërore personalisht në fillim të këtij muaji.

Mbretëresha Elizabeth njoftoi së fundmi se Camilla do të marrë titullin “Mbretëresha bashkëshortore” sapo Princi Charles, i cili është i radhës në radhën e fronit britanik, të bëhet mbret.

“Ndihem shumë, shumë e nderuar dhe shumë e prekur”, kishte thënë Camilla pasi pati dëgjuar lajmin emocionues.

Mbretëresha Elizabeth është monarku më jetëgjatë i Britanisë, pasi ka qenë kreu i Komonuelthit për 70 vjet.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore