Përballje

Cadiz arrin befasinë në Bernabeu, ndal Real-in në barazim pa gola


Real Madrid nuk ka arritur të përfitojë nga gabimet e Atletico Madrid dhe Real Betis, duke humbur terren nga Sevilla.

Madrilenët ishin nikoçir të Cadiz, vendit të 18-të në ligë, në ndeshjen e fundit si vendas për vitin 2021.

Ashtu edhe siç pritej, ata e dominuan ndeshjen.

Madrilenët kishin plot 25 goditje në drejtim të portierit Ledesma, por asnjëra nuk përfundoi në rrjetë.

Cadiz u mbajt mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe arriti të marrë një pikë shumë të vlefshme.

Real Madrid vazhdon të mbetet në vendin e parë, por humb ecurinë e dhjetë fitoreve radhazi.

Madrilenët kanë 43 pikë, gjashtë më shumë se Sevilla e vendit të dytë.

Skuadra e Ancelotti-t e mbyll vitin në San Mames, si vizitorë të Athletic Bilbao-s, më 22 dhjetor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore