Sport

Bundesliga/ Bayern Munich-u hap javën e gjashtë


Një ndeshje do të luhet të premten në Bundesliga gjermane. Ndeshja do të jetë e para e javës së gjashtë.

Kampionët në fuqi të Bundesliga, Bayern Munich-u do të udhëtojnë në transfertë, ku do të përballet me Greuther Furth-in.

Sfida do të luhet duke filluar nga ora 20:30 në “Sportpark Ronhof Thomas Sommer”. Përballja e fundit e dy skuadrave ka qenë në vitin 2013, e fituar 2-0 nga bavarezët.

Në sezonin e ri 2021/22, pas pesë javëve të para, vendasit numërojnë vetëm një pikë në renditje. Bayern-i numëron 13 pikë, duke mbajtur kreun e renditjes. Edhe Wolfsburg-u ka po aq pikë sa Bayern-i.

Furth-i në ndeshjet në shtëpi ka një barazim dhe një humbje. Ka shënuar një gol dhe ka pësuar tre. Bayern-i në ndeshjet në transfertë ka një fitore dhe një barazim. Ka shënuar pesë gola dhe ka pësuar dy.

Bundesliga do të vijojë dhe në fundjavë me ndeshjet e tjera të javës së gjashtë:

Leipzig – Hertha

Bayer Leverkusen – Mainz

Hoffenheim – Wolfsburg

Eintracht Frankfurt – Koln

Union Berlin – Armina Bielefeld

Borussia Monchengladbach – Borussia Dortmund

Bochum – Stuttgart

Freiburg – Augsburg

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore