Libra

Britney Spears refuzon intervistat në prag të botimit të librit të parë “The Woman in Me”


Këngëtarja ikonike e muzikës pop, Britney Spears, po vazhdon të rrëmbejë vëmendjen e publikut dhe mediave, veç se jo me këngë, por së fundmi me postime të çuditshme si dhe paralajmërimin e botimit të librit të saj të parë.

“The Woman in Me”, libri që do të botohet së shpejti ka bërë që mediat më me nam të synojnë fuqishëm një intervistë me Spears, shkruan PageSix, transmeton AlbanianPost.

Dëgjojmë se çdo prizë televizive – duke përfshirë edhe emisionin e famshëm “60 Minutes” të vlerësuar nga CBS – po kërkon me ngulm një intervistë me yllin e popit përpara publikimit të librit, muajin e ardhshëm.

Por, burime pranë yllit të hitit “Toxic”, thonë se “ekipi i saj nuk mendon se ajo është gati të bëjë një intervistë ulur”.

Një burim tjetër vuri në dukje postimet e çuditshme të Spears në Instagram si një nga arsyet pse ekipi i saj po mbyll çdo intervistë, por një burim i tretë me këngëtaren këmbëngul se vendimi i takon “vetëm” Spears.

“Ajo është një grua e lirë. Ajo do të vendosë. Është zgjedhja e saj. Ka pasur oferta dhe nuk dëshiron të bëjë asgjë”, thanë ata.

Përndryshe, Spears ka pasur një marrëdhënie të komplikuar me median, që kur ajo u shfaq në skenë si adoleshente duke kënduar “Baby One More Time” në vitin 1998.

New York Times eksploroi obsesionin e medias dhe mbulimin e diskutueshëm të saj në dokumentarin e tij të vitit 2021, “Framing Britney Spears”.

Thuhet se “ajo nuk ka dëshirë” të bëjë intervista pasi “shëndeti i saj mendor, seksualiteti, prindërimi dhe imazhi i trupit janë kontrolluar vazhdimisht”.

“Ata nuk kanë qenë të drejtë me Britney”, tha një burim.

Spears, nënshkroi një marrëveshje me vlerë 15 milionë dollarë për të shkruar historinë e saj në librin “The Woman in Me”.

Fatkeqësisht, duket se nuk do të kemi më Spears në ekranin e vogël, të paktën tani për tani.

Po ashtu, Spears gjithashtu së fundmi është ndarë nga Sam Asghari, 29 vjeç.

Burri i saj i larguar u largua nga Spears, 41 vjeç, pas vetëm një viti martesë dhe bëri kërkesë për divorc të menjëhershëm.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore