Muzikë

Britney Spears përgenjështron veten, zbulon titullin e këngës së re


Javë më parë kumtoi lajmin se “kurrë më nuk do të jetë pjesë e industrisë muzikore”, por gjërat duket se po ndryshojnë.

Kështu të pakën, ka bërë me dije vetë Britney Spears, e cila përmes një videoje të publikuar në llogarinë e saj të Instagramit, zbuloi se është duke punuar në një projekt të ri.

Ylli i hitit “Toxic” ndau një video të saj të zjarrtë, e cila e tregonte atë duke vallëzuar në veshjen e shkëlqyeshme me shkëlqim me dizajne lulesh që mbulonin gjoksin e saj.

“’Tease’ për projektin e ri që vjen së shpejti ‘Sex N Diamonds’”, ka shkruar ajo klipin, të cilit i është bashkangjitur edhe një imazh me një tufë lulesh.

Ndërsa Spears nuk i detajoi planet e saj, trupi i saj, të cilin e kombinoi me taka me platformë ngjyrë kafe, dukej se u jepte fansave shpresë se do të dilte sërish në skenë.

Megjithatë, fansat mund të mos jenë shumë optimistë duke pasur parasysh se këngëtarja e “Gimmie More”, 42 vjeçe, u zotua se nuk do të bënte më kurrë muzikë.

“Vetëm që të jemi të qartë se shumica e lajmeve janë plehra! Ata vazhdojnë të thonë se po u drejtohem njerëzve të rastësishëm për të bërë një album të ri. Unë nuk do të kthehem kurrë në industrinë e muzikës”, shkroi ajo në Instagram më 3 janar.

“Kur shkruaj, shkruaj për argëtim ose shkruaj për njerëzit e tjerë”, vazhdoi ajo, duke shtuar se ajo është një “shkrimtare fantazmë” e cila ka “shkruar mbi 20 këngë për njerëz të tjerë” në dy vitet e fundit.

Këmbëngulja e superyllit erdhi disa orë pasi Page Six konfirmoi se ekipi i saj përgjoi Charli XCX dhe Julia Michaels për të shkruar këngë për albumin e saj të ardhshëm të mundshëm.

Në atë kohë, burime pranë artistes zbuluan se projekti ishte në fazat fillestare dhe asgjë nuk ishte regjistruar ende.

Ndërsa ka kohë që kur Spears nuk ka publikuar ndonjë solo projekt muzikor. Ajo u shfaq në “Hold Me Closer”, një bashkëpunim me Elton John në vitin 2022 dhe “Mind Your Business”, me Will.I.Am në vitin 2023.

Fituesja e “Grammy” kujtoi regjistrimin e duetit me John pas përfundimit të betejës së saj për konservator në nëntor të vitit 2021.

“Regjistrimi i ‘Hold Me Closer’ dhe nxjerrja e tij në botë ishte një përvojë fantastike,” shkroi ajo në librin e saj të kujtimeve të vitit 2023, “The Woman In Me”.

Britney Spears mohon spekulimet mbi një album të ri, thotë se “s’do të kthehet kurrë në industrinë e muzikës”

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore