Jetesë & Stil

Britney Spears më në fund e pranon se e ka tradhtuar Justin Timberlake me balerinin Wade Robson


Këngëtarja, Britney Spears së fundmi ka pushtuar kryetitujt e mediave më shumë se kurrë më parë dhe  e gjithë kjo si shkas i botimit të librit të saj të ardhshëm “The Woman In Me”.

Kësisoj, tanimë u zbulua se Britney e ka pranuar se ka tradhtuar ish të dashurin e saj, këngëtarin, Justin Timberlake me balerinin Wade Robson pas shumë vitesh thashetheme.

Ylli i popit, 41 vjeçe, po tregohet e sinqertë për jetën e saj private në faqet e librit të saj që do të publikohet më 24 tetor.

Thuhej se Britney dhe Justin u ndanë në vitin 2002 pas tre vitesh lidhje, sepse ajo nisi një romancë me koreografin australian Wade.

Justin më vonë publikoi këngën e tij të famshme “Cry Me A River”, e cila përfshin tekste që aludojnë për mashtrim.

Sipas The US Sun, transmeton AlbanianPost, Britney konfirmon në librin e saj se ajo e puthi Wade gjatë një nate jashtë.

“Ne ishim jashtë një natë dhe shkuam në një bar spanjoll. Kemi kërcye dhe unë u takova me të atë natë”, shkruan Britney.

Ajo gjithashtu shkruan se ajo i ishte besnike ndaj Justinit për vite me radhë “me një përjashtim”.

Ylli zbuloi se i tha Justin-it për puthjen e saj me Wade dhe ata ishin në gjendje ta kalonin atë dhe të qëndronin së bashku.

Në vitin 2001, Wade bëri koreografi të saj ikonike “Oops… I Did It Again” dhe “I’m A Slave 4 U”, si dhe videot e saj muzikore ‘Live’ nga Las Vegas.

Britney tha për koreografin në “Good Morning America” në vitin 2000 se “ai është tamam si një fëmijë mrekulli, seriozisht… Ai është një gjeni. Ai është i mahnitshëm”.

Megjithatë, marrëdhënia e tyre ishte jetëshkurtër dhe Britney dhe Wade ishin ndarë brenda vitit.

Wade kryesisht qëndroi jashtë vëmendjes pas kësaj, por u rishfaq në dokumentarin “Leaving Neverland” të vitit 2019, në të cilin ai detajoi abuzimin e supozuar që pësoi si fëmijë nga Michael Jackson.

Kjo vjen pasi Britney zbuloi se kishte një abort gjatë lidhjes së saj me Justin kur ishte vetëm 19 vjeç.

 

Britney Spears pranon se ka pasur abort me kërkesë të Justin Timberlake

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore