Muzikë

Brenda jetës familjare të Ben Affleck dhe Jennifer Lopez ndërsa ajo përgatitet për albumin e ri


Këngëtarja, Jennifer Lopez po lulëzon në karrierë  dhe bashkëshorti i saj, regjisori Ben Affleck nuk mund të ishte më krenar.

Përpara publikimit të albumit të nëntë të Lopez më 16 shkurt, superylli, 54 vjeç, thuhet se po shijon jetën bashkëshortore.

Një burim thotë për People, transmeton AlbanianPost, se këngëtarja po shijon gjithashtu lirinë e saj krijuese.

“Ka qenë koha e përkryer për t’u fokusuar në një album të ri. Asaj i pëlqente të krijonte muzikë të re. Ajo është shumë e emocionuar për këtë”, tha burimi.

“Ben është krenar për të. Ai është fansi i saj më i madh. Atij i pëlqen sa punëtore dhe e fokusuar është ajo”, shtoi burimi.

Festat i dhanë çiftit, të cilët rindezën lidhjen e tyre në vitin 2021 dhe u martuan në korrik të vitit 2022, mundësinë për të shijuar një kohë cilësore familjare.

Burimi zbulon se ata kanë kaluar një festë të mrekullueshme Krishtlindjesh së bashku dhe familja e tyre e përzier, as që ishte problem.

“Jeta e tyre familjare është gjithashtu e mrekullueshme”, tha burimi tutje.

“Fëmijët janë të gjithë miq. Ata shkojnë shumë mirë me njëri-tjetrin”, shtoi burimi.

Në fillim të janarit, Lopez publikoi këngën e saj “Can’t Get Enough”, së bashku me videon muzikore, përpara albumit “This is Me… Now” që do ta shoh dritën në shkurt.

Ajo tha në një “YouTube Live” se e pëlqen këngën për shkak të atmosferës dhe energjisë që përçon.

“Kështu që kur e dëgjuam për herë të parë këtë këngë, të gjithë e dinin se kjo ishte ajo që do të lansonte This Is Me…Now”, shtoi ylli.

“Ka një energji, ka një lumturi në të dhe ju i ndjeni të gjitha”, shtoi Lopez.

Kur këngëtarja kishte nevojë për këshilla për pamjen vizuale, Lopez tha se shkoi te ylli i “Gone Girl”, Ben Affleck.

“Jo se ai ka bërë ndonjëherë video ose diçka të tillë, por unë thjesht i besoj mendimit dhe ideve të tij”, shpjegoi ajo.

“Askush nuk e njeh historinë time apo mua më shumë se ai. Unë me të vërtetë ndihem sikur ai më kupton dhe më kupton, padyshim. Të gjithë e keni ndjekur udhëtimin tim dhe mendoj se më keni parë”, u tha Lopez fansave gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë në YouTube.

“Ajo që doja t’u tregoja të gjithëve me albumin… është se dashuria e vërtetë ekziston në të vërtetë”, pati përfunduar ajo.

Jennifer Lopez po rikthehet fuqishëm, njofton albumin dhe filmin e ri “This Is Me…Now”

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore