Sport

Brahim Diaz mendon vetëm për Milan-in


Brahim Diaz është futbollist i huazuar nga Real Madrid-i te Milan-i për një periudhë 2-vjeçare.

Diaz ishte i huazuar në “San Siro” edhe sezonin e kaluar, mirëpo gjatë përgatitjeve parasezonale, ai u kthye te mbretërorët.

Por, me kërkesë personale, ai kërkoi që të rikthehej në Milano.

Real Madrid-i ia përmbushi kërkesën, duke e huazuar te klubi kuqezi për dy vite.

Mirëpo, madrilenët në kontratën e tij nuk përfshinë asnjë klauzolë blerjeje, duke u quajtur këtë huazim “Të thjeshtë”.

Edhe pse në Madrid ai pëlqehet shumë, dhe aty medoemos pritet një rikthim i tij, duket se vet Brahim nuk mendon kështu.

“Të thëm të drejtën, nuk po mendoj për një rikthim te Real Madrid-i”, tha Diaz.

“Milan-i është një klub i madh”, vazhdoi ai, “prej kur kam ardhur këtu kam ndjerë dashurinë dhe afërsinë nga klubi dhe tifozët”.

“Jam shumë i përqendruar tek e tashmja, dhe nuk mendoj për të ardhmen”.

Brahim e ka nisur sezonin shumë mirë me kuqezinjtë, ku në gjashtë ndeshje, ka shënuar katër gola.

Tashmë ai është shndërruar në një emër të pazëvendësueshëm për trajnerin Pioli, duke u bërë ngadalë një nga shtyllat e rikthimit për Milan-in.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore