Jetesë & Stil

Bradley Cooper thotë se “lidhja me vajzën e tij nuk ishte perfekte që nga fillimi”


Aktori Bradley Cooper zbuloi se krijimi i një lidhjeje me fëmijën e tij të vetëm – vajzën gjashtë vjeçe Lea De Seine – nuk i erdhi natyrshëm.

Ylli i “Maestro”, 49 vjeçe, pranoi se iu deshën tetë muaj për ta “dashur”, derisa këto komente ai i dha gjatë një në podcastin e Dax Shepard “Armchair Expert”.

Aktori – i cili mirëpriti Lean me ish-të dashurën modele Irina Shayk, 38 vjeçe, në mars të vitit 2017 – tregoi se ai nuk mund t’i kuptonte prindërit që do të thoshin, “unë do të vdisja në një sekondë për fëmijën tim”.

Bradley Cooper me të bijën.

“Tetë muajt e parë – as nuk e dija nëse e doja vërtet fëmijën”, kujtoi ai.

“Gjërat ndryshuan, por kjo është përvoja ime. Më pëlqente të kujdesesha për të. Por a do të vdisja nëse dikush e rrezikonte me armë?’”, shtoi ai.

Megjithatë, ai tha se instinkti më pas filloi të ndryshonte derisa këmbëngulë se ai e ndryshoi jetën e tij sepse donte t’i jepte Leas një edukim më të qëndrueshëm se ai i tij, pasi vitet e tij të hershme u goditën nga alkoolizmi në familjen e tij.

Bradley Cooper, Irina Shayk dhe vajza e tyre Lea.

“Unë jam një baba që kërkoj të bëj sa më pak dëm që mund t’i bëj vajzës sime. Të ketë një fëmijë që të mos rritet në atë mënyrë. Dua që ajo të ketë, sa më shumë që të mundet, një themel që është 25 metra i trashë, çimento, me të cilin mund të ecë në këtë tokë. Ky është qëllimi”, tha Cooper.

“Unë thjesht mund të ndjej sigurinë që ajo ndjen. Është kaq e prekshme por edhe shumë përmbushëse”, shtoi ai.

Ai më vonë pranoi se nuk është i sigurt se do të ishte gjallë nëse nuk do të ishte bërë baba.

“Sinqerisht, nuk jam i sigurt se do të isha gjallë nëse nuk do të isha baba. Nuk e di se çfarë do të kishte ndodhur”, tha ai.

Verën e kaluar Bradley foli për mënyrën se si po rriste vajzën e tij, ndërsa shpjegoi: “Mendoj, dua të them, ju mësoni nga gabimet e paraardhësit tuaj. Dhe unë do të bëj tonelata nga të cilat shpresoj se Lea do të mësojë”.

Cooper dhe Shayk ishin në lidhje pa ndërprerje që nga viti 2015 dhe kanë mbajtur një marrëdhënie miqësore bashkëprindërore.

Që atëherë ai ka vazhduar me të dashurën 28-vjeçare Gigi Hadid.

Gigi është gjithashtu prind i një fëmije, pasi ndan vajzën trevjeçare Khai me ish të dashurin Zayn Malik, 31 vjeç.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore