Aplikacione

Bie WhatsApp në mbarë botën


Aplikacioni i mesazheve WhatsApp u duk se nuk funksiononte për përdoruesit në mbarë botën të mërkurën në mbrëmje, sipas raporteve dhe dëshmive në mediat sociale.

WhatsApp nuk ka faqen e vet të statusit dhe nuk është renditur as në statusin e shërbimit të Meta. Shërbime të tjera Meta si Facebook, Instagram dhe Threads nuk po përjetojnë asnjë problem tani, kështu që është vetëm WhatsApp që ndikohet nga një lloj problemi shërbimi. Ju ende mund të dërgoni mesazhe, por ato nuk do të dërgohen derisa WhatsApp të kthehet në linjë.

Ndërprerja e WhatsApp vjen vetëm disa javë pasi një ndërprerje masive e Meta mbylli përdoruesit jashtë Facebook, Instagram, Messenger dhe Threads. Ndërprerja zgjati rreth dy orë, por nuk ndikoi kurrë në WhatsApp. Është e rrallë që WhatsApp të ndikohet nga ndërprerjet, me ndërprerjen e fundit të madhe duke e çuar shërbimin jashtë linje për dy orë në 2022.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore