Muzikë

Beyonce në bisedime me “Oscars” – planifikon një performancë nga fusha e tenisit “Compton”


Beyonce - Artiste

Organizatorët që qëndrojnë pas ceremonisë së çmimeve – Oscars, po bëjnë të gjitha përgatitjet për të arritur një performancë ikonike nga kandidatja për çmimin e “Këngës më të mirë origjinale”, këngëtarja Beyonce.

Ndërsa superylli promovoi gjatë muajve të fundit këngën e saj “Be Alive”, të shkruar bashkë me artistin Dixson për filmin “King Richard”, ekipi i Beyonce ka qenë në bisedime të thella me producentët për të montuar një satelit.

Beyonce.

“Performanca e këngës – që ndoshta do të hapte shfaqjen dhe do të transmetohej drejtpërdrejt nga fusha e tenisit në Compton të Kalifornisë, veçse ka nisur zhvillimin e konceptit” , thanë tre burime për Variety.

Vendndodhja, natyrisht, është vendi ku legjendat e sportit Venus dhe Serena praktikuan stërvitje të shumta në rininë e tyre nën syrin vigjilent të babait të tyre, Richard.

Një skenar i mundshëm do të bënte që Will Smith, i cili luan personazhin titullar në film, të shfaqet në skenë me Beyonce dhe më pas me sa duket artisti do të shkojë në Hollywood-in verior, për të zënë vendin e tij për shpalljen e kategorisë së “Aktorit më të mirë”.

Beyonce.

Këngëtarja e “Lemonade” është jashtëzakonisht e mbyllur kur në pyetje janë projektet e saja muzikore, shpesh duke kërkuar nga bashkëpunëtorët më të lartë të nënshkruajnë marrëveshje të detyrueshme moszbulimi për mundësinë për të punuar me të.

Shumë njerëz të brendshëm pranë industrisë dhe qeverisë së qytetit thanë se është e mundur që Beyonce do ta braktiste plotësisht konceptin nëse ndonjë nga planet e saj do të zbulohej.

Ndërkohë që ka shumë fusha tenisi në qytetin e Compton, të vendosura në metronë e Los Anxhelosit, fushat e Lueders Park u riemërtuan zyrtarisht si Gjykata e Kampionit të Venusit dhe Serena Williamsit në vitin 2016.

Beyonce.

Çdo vëzhgues i kulturës pop ose anëtar i Beyhive do të njihte një lëvizje si kjo si markë Beyonce – një performancë që mund të përdorte popullaritetin e Oscars për të ndriçuar Compton dhe për të festuar dy vajza vendase që pushtuan sportin e tyre dhe botën.

Me kalimin e viteve, Akademia ka treguar dashurinë e saj për Beyonce si një interpretuese, pasi që në vitin 2005, këngëtarja performoi këngë të shumta në kategorinë e këngës më të mirë në transmetimin e drejtpërdrejtë, duke përfshirë “Learn to Be Lonely” nga ribërja e filmit “The Phantom of the Opera”.

Ajo këndoi së bashku me Jennifer Hudson dhe Anika Noni Rose në vitin 2007 me një përzierje nga “Dreamgirls”, dhe gjithashtu në vitin 2009 për të shoqëruar nikoqirin, Hugh Jackman në një montazh që festonte muzikalet e filmit.

Çmimet e Akademisë 2022 do të transmetohen këtë të diel, më 27 mars, në ABC.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore