Lajme

Beyoncé i rikthehet skenës në Dubai, 24 milionë dollarë për 65 minuta performancë


Thuajse pesë vjet pas koncertit të fundit, Beyoncé është rikthyer në skenë në një spektakël privat.

Një spektakël për VIP-at me rastin e hapjes së resortit Atlantis në Dubai.

Në skenë u ngjit po ashtu edhe vajza e saj 11-vjeçare Blue Ivy Carter për “Brown Skin Girl”.

Atje u performuan hitet e mëdha të së shkuarës si “Crazy in Love”, “Beautiful Liar” dhe “Naughty Girl”.

Fishekzjarrët, ndërrimet e veshjeve dhe audienca me miq të famshëm si Kendall Jenner, Rebel Wilson, Simon Huck dhe Jonathan Cheban, e bënë gjithçka të dukej bukur.

Sakaq, asnjë filmim nuk është bërë pjesë e mediave sociale pasi telefonat celularë ishin të ndaluar.

Dhe ndoshta është për të mirën e performueses sepse ka një siklet të madh në internet për kompensimin mbresëlënës: 24 milionë dollarë për 65 minuta performancë.

Por ka edhe një detaj tjetër. Beyoncé, një mbështetëse e madhe në mbrojtje të komunitetit LGBT performoi në një vend si Emiratet e Bashkuara Arabe ku, sipas ligjit islamik, homoseksualiteti dënohet me vdekje.

“Ka një grup njerëzish nga e gjithë bota në këtë skenë dhe ne jemi shumë të nderuar që jemi këtu për të festuar këtë natë me ju”, ka thënë këngëtarja.

“Prindërit e mi janë këtu sonte për të festuar, nëna ime dhe babai im. Fëmijët e mi të bukur janë këtu për të më parë mua dhe burrin tim”, ka vijuar ajo mes emocioneve.

Nga ana tjetër, koncerti u bazua në këngë të parealizuara kurrë më parë live, me këngëtaren që vendosi të mos debutonte asnjë këngë nga albumi i saj i fundit “Renaissance”, i cili është nominuar për dy Grammy.

Dhe që i është kushtuar artistëve pionierë gay me ngjyrë.

Ndërkohë, Bev Jackson i LGB Alliance ka thënë se koncerti ishte një “zhgënjim i madh”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore