Sport

Bekauri fiton të artën në kategorinë 90kg në Xhudo


Lesha Bekauri ka fituar medaljen e artë në kategorinë 90 kilogramë për meshkuj.

Me një waza-ari, Bekauri nga Gjeorgjia arriti fitoren përballë gjermanit Eduard Trippel.

Davat Bobonov nga Uzbekistani dhe Krisztian Toth nga Hungaria fituan medaljen e bronztë.

Zhgënjimi më i madh në këtë kategori ishte eliminimi i Nikoloz Sherezadishvili, spanjollit kampionë botë.

Ai nuk arriti kualifikimin përtej repesazhit, ku u mund nga Bobonov.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore