Shqipëria

Begaj takohet në Bullgari me efektivët e Forcave të Armatosura në misionet e NATO-s


Në vijim të vizitës në Bullgari, Presidenti Bajram Begaj, është takuar me efektivët e Forcave të Armatosura që shërbejnë në Grup batalionin e NATO-s.

Këta të fundit janë të stacionuar në Novo Selo, në kuadër të masave te shtuara te vigjilencës “Enhanced Vigilance Activity”.

Begaj ka përgëzuar ushtarët, oficerët dhe nënoficerët që janë pjesë e kësaj strukture për shërbimin e çmuar ndaj vendit.

Ai po ashtu ka shprehur mirënjohjen për efektivët qe festat e fundvitit i gjejnë në krye të detyrës.

“Ju, këto festa ju gjejnë larg familjes dhe njerëzve tuaj të dashur, por në krye të detyrës dhe në shërbim të një misioni fisnik në ruajtje të paqes, sigurisë, lirisë dhe prosperitetit”, ka thënë Begaj.

Presidenti e ka vlerësuar sakaq shërbimin e ushtarakëve shqiptarë në misionet e NATO-s, duke theksuar se me sakrificën, përkushtimin, përgegjshmërinë dhe disiplinën e treguar, kanë lartësuar emrin e Shqipërisë si një anëtare e denjë e Aleancës Veri-Atlantike.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore