Sport

Barcelona synon mbrojtësin e Bayern Munich-ut me parametra zero


Skuadra e Barcelona-s nuk i ka kaluar vështirësitë ekonomike. Për këtë arsye katalanasit po synojnë afrime me kosto sa më të ulët në merkato.

Synimi i radhës për Barcelona-n është një gjerman. Sipas raportimeve nga francezja “Foot Mercato”, spanjollët po kërkojnë transferimin e Niklas Sule-s.

26-vjeçari është pjesë e Bayern Munich-ut që nga viti 2017. Kohë kur u transferua për shifrën e 20 milionë eurove nga Hoffenheim-i.

Kontrata e qendërmbrojtësit me bavarezët skadon në verën e 2022. Ai ende nuk ka pranuar rinovimin e saj dhe është i hapur për t’u larguar nga Bundesliga.

Mbrojtësi i Kombëtares gjermane ka oferta nga Premier League. Madje klubet angleze janë më të favorizuarat aktualisht për të marrë shërbimet e tij.

Megjithatë, nëse Barcelona i ofron kontratën e duhur, kalimi në “Camp Nou” do të jetë primar për lojtarin.

Këtë sezon, Sule është paraqitur në 23 ndeshje me Bayern-in. Ai ishte në fushë në të dy takimet përballë Barcelona-s në Champions League këtë sezon.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore